Pinterest Analytics

Jeśli jeszcze nie znacie tego serwisu, to koniecznie nadróbcie zaległości. Przyrost użytkowników na tej platformie z pewnością zaskoczył wszelkich sceptyków ( od 2012 roku do 2013 liczba wszystkich użytkowników wzrosła z niecałych 500 tysięcy do prawie 1,5 miliona!). Coraz częściej firmy traktują Pinterest jako ważny element w swojej strategii marketingowej.

W samej Polsce z Pinterest korzysta dziś około pół miliona osób, z czego większość stanowią wykszatłceni ludzie w wieku 15-44 lat*. To daje mu trzecie miejsce (zaraz za Facebookiem i Youtube) na podium najpopularniejszych Social Mediów w tym kraju.

Same dane statystyczne to nie wszystko. Pinterest nie jest kolejnym serwisem z zabawnymi obrazkami – to tu ludzie szukają inspiracji i nowości z niemalże każdej branży. Jeśli Twój produkt ładnie prezentuje się na zdjęciach –załóż profil jeszcze dziś. Coś jeszcze? Linki przychodzące z Pinterest mają także dużą wartość SEO.

Jednie, czego brakowało do pełni szczęścia to panel zbliżony do facebookowego Insights, gdzie można doglądać efektów swoich działań, czyli wszystkich danych jakościowych i ilościowych dotyczących profilu. 26 sierpnia wreszcie dostaliśmy – Pinterest Analytics!

Co w nim znajdziemy?

  • wskaźniki ruchu i zaangażowania użytkowników Pintrest na naszym profilu
  • dzięki audience insightspoznamy zainteresowania osób śledzących nasz profil
  • oraz masę wskazówek i podpowiedzi o tym jak prowadzić profil

 

pinterest analitycs nowe narzedzie analizy social mediow

źródło zdjęcia – business.pinterest.com

*dane megapanel.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Poznań