Przygotuj swój sklep internetowy na przedświąteczny szał zakupów


Przedświąteczny szał zakupów jeszcze przed nami, jednak wiele osób już dziś szuka prezentów dla najbliższych. Druga połowa listopada to ostatni dzwonek na przygotowanie sklepu internetowego do tego wymagającego okresu.

Początek listopada to w Polsce czas wspomnień i zadumy. Wówczas sprzedawcy powstrzymują się jeszcze przed prowadzeniem typowo świątecznych kampanii reklamowych. Jednak zaledwie kilka dni później zauważamy przystrojone wystawy sklepowe, w telewizji pojawiają się świąteczne reklamy, a sprzedawcy internetowi zewsząd atakują nas banerami, przypominającymi o świątecznych promocjach. Ten sam schemat każdego roku. Listopad i grudzień to bardzo intensywne miesiące, grzechem byłoby nie wykorzystać ich potencjału. Sklep internetowy musi być odpowiednio wcześnie przygotowany na przedświąteczny szał zakupów.

Przedświąteczny szał zakupów a różne postawy klientów

Kumulacja szału przedświątecznego następuję w grudniu, bowiem wtedy nie tylko można, ale niekiedy wręcz należy kupić ozdoby świąteczne i prezenty. Niektórym robienie zakupów sprawia przyjemność, lubią świąteczną atmosferę, cieszą się, gdy mogą wręczyć podarki najbliższym. Inni tego okresu nie znoszą, a zakupy robią z poczucia obowiązku. Jedni dokonują ich ze sporym wyprzedzeniem, inni zwlekają do ostatniej chwili. Niezależnie od tego, do której grupy należy klient naszego e-sklepu, musimy zadbać o realizację jego potrzeb.

Prezenty kupione w sklepie internetowym

Jak przygotować sklep internetowy na przedświąteczny szał zakupów?

Po pierwsze: odpowiednio wcześnie

Pamiętajmy, że są klienci, którzy szukają prezentów z dużym wyprzedzeniem i już wtedy chcieliby skorzystać ze świątecznych promocji. Konkurencja nie śpi i jeśli reklamy oraz promocje konkurentów zaczną funkcjonować w sieci wcześniej, możliwe jest, że stracimy szansę na wyższe zyski. Zatem planowanie działań promocyjnych i informacyjnych należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Ważne przy tym, by sprawdzić jak w tym gorącym okresie działają firmy kurierskie i kiedy najpóźniej klient może złożyć zamówienie, jeśli chce, by dotarło do niego przed świętami. Taką informację zamieszczamy na stronie e-sklepu.

Po drugie: rozważnie wybierając produkty promocyjne

W okresie przedświątecznym dużą popularnością cieszą się zestawy produktów, np. kosmetyków. Jeśli sklep nie dysponuje podobnymi zestawami, powinien zatroszczyć się o ich utworzenie. Zestaw można stworzyć z produktów, na które popyt nie jest zbyt duży, albo odpowiednio łącząc je z artykułami popularnymi. Jeśli chodzi o pojedyncze produkty promocyjne, na ogół lepiej sprawdza się wybór wąskiego grona i zastosowanie w tym przypadku dużych obniżek cenowych, aniżeli groszowe obniżki cen wielu artykułów.

Po trzecie: próbując doradzać

Przedświąteczny szał zakupów to czas, w którym poszukujemy w sieci pomysłów na prezenty. Sklep internetowy, który prowadzi bloga, powinien pokusić się o stworzenie serii artykułów z propozycjami prezentów dla niej, dla niego, dla seniorów czy dzieci, oczywiście pod warunkiem, że posiada produkty odpowiednie dla danej kategorii wiekowej. Dużą popularnością cieszą się także wpisy o nietrafionych prezentach oraz podarunkach, które można kupić za określoną kwotę. Tak skonstruowany artykuł warto promować w mediach społecznościowych.

Przedświąteczny szał zakupów w listopadzie i grudniu

Media społecznościowe to tylko jeden z kanałów, w którym opłaca się zintensyfikować swoje działania w okresie przedświątecznym. Miejsc promocji w sieci jest wiele, zdecydowanie nie ma konieczności korzystania z każdej formy reklamy, niemniej w okresie przedświątecznym stanowczo nie należy spoczywać na laurach, licząc że klient i tak nas w tym gorącym okresie znajdzie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Zielona Góra