Video marketing – największe mity


Popularność video marketingu rośnie, ale wciąż w sieci funkcjonują firmy, które boją się tego rodzaju aktywności.

Boją się, ponieważ nie wiedzą jak rozpocząć przygodę z nagrywaniem filmów oraz nie zdają sobie sprawy, dlaczego warto w tę formę reklamy zainwestować. Tymczasem w video marketingu drzemie ogromny potencjał, o czym pisaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów (klik). Video marketing pozwala dotrzeć do znacznej ilości użytkowników sieci internetowej – to nie prawda, że jedynie przy ogromnym nakładzie sił i środków finansowych.

Które twierdzenia na temat video marketingu są błędne?

Video marketing jest drogi

Oczywiście może być, ale wcale nie musi. Filmy można nagrywać i montować we własnym zakresie, bez udziału pracowników firm zewnętrznych. Sprzęt, którym na co dzień dysponuje niemal każdy (np. smartfon) pozwala na nagranie materiału video w przyzwoitej jakości. To na początek wystarczy. Dopiero później przychodzi pora na inwestycję w profesjonalny aparat, lampy czy specjalistyczne oprogramowanie. Na początku przygody z video marketingiem znacznie ważniejsza jest treść filmów.

Smartfon wystarczy na początku przygody z video marketingiem

Nagrywanie i obróbka filmów są mocno skomplikowane

Utarło się, że video marketing jest skomplikowany i czasochłonny. Jeśli zależy nam na świetnej jakości, materiale wyjątkowo długim i porywającym, oczywiście nad stworzeniem takiego filmu będziemy musieli dłużej popracować. Samo nagrywanie i obróbka filmu w najprostszym programie nie są jednak czynnościami trudnymi. Podczas nagrywania wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, a montaż w najprostszym programie przemyślanego i poprawnie nagranego materiału zajmie kilka chwil.

Filmów nie da się pozycjonować

Na pewno nie da się w tak dużym zakresie jak w przypadku tekstów, ale to nie oznacza, że nie można tego robić w ogóle. Można, a nawet należy. Każdy film ma przecież tytuł czy choćby pobieżny opis. To właśnie tam z powodzeniem można dodawać słowa kluczowe. Istotne są również tagi. Więcej o pozycjonowaniu filmów przeczytasz tutaj.

W polskim Internecie filmy można publikować wyłącznie na YouTube

YouTube jest niewątpliwie największą i najpopularniejszą platformą do publikowania materiałów video, ale nie jedyną. Filmy można wykorzystać także na fanpage’u, firmowej stronie internetowej czy blogu. Materiał video pozwoli urozmaicić publikowane dotąd w tych miejscach treści pisane i tym samym przyciągnie uwagę użytkowników.

Video marketing - sposób na dotarcie do ogromnej liczby użytkowników

Video marketing pozwala pokazać firmę w dobrym świetle, zdobyć zaufanie użytkowników, ale i wypromować konkretne usługi i produkty. Materiały video cieszą się ogromną popularnością, ponieważ ich zrozumienie na ogół nie wymaga tak dużej wyobraźni i wysiłku intelektualnego, jakie są konieczne w przypadku treści pisanych. Nie warto zatem skupiać się na nieprawdziwych tezach dotyczących video marketingu, a już dziś szukać rozwiązań, pozwalających sprawnie tę formę reklamy wdrożyć.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Poznań