Jak zatroszczyć się o treść na firmowym blogu?


To prawda, że niekiedy treść na firmowym blogu obroni się sama, jednak w zdecydowanej większości przypadków należy jej pomóc.

O współczesnym, ogromnym znaczeniu content marketingu chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Odbiorcy treści są coraz bardziej wybredni, nie interesuje ich byle jakość, a i roboty wyszukiwarek doceniają właśnie te strony, na których opublikowano unikalne i użyteczne treści. Dbałość o treść na firmowym blogu czy stronie ma szansę przełożyć się na pozycje, jakie wspomniany blog zajmie w wynikach wyszukiwania. Pamiętajmy, że im wyższa pozycja, tym większa liczba wejść na stronę.

W czym przejawia się troska o treść na firmowym blogu?

Podstawową kwestią jest regularne dodawanie wpisów. Jeżeli wpisy będą pojawiały się w nieregularnych, do tego bardzo długich odstępach czasu, zainteresowanie czytelnika nie zostanie podtrzymane. Należy przy tym wspomnieć, że każdy kolejny artykuł zwiększa szansę na widoczność serwisu w wyszukiwarce. Cykliczność jest zatem ważna zarówno ze względu na użytkownika, jak i roboty Google.

Cyklicznie dodawane wpisy muszą być poprawne pod każdym względem. Błędy gramatyczne, literówki oraz przeinaczanie faktów nie mogą mieć miejsca na firmowym blogu. To prawda, że autor tekstu jest tylko człowiekiem i ma prawo do błędu, niemniej każdy artykuł powinien być przed publikacją wielokrotnie przeczytany i sprawdzony, dzięki czemu ryzyko popełnienia rażącego błędu zostanie zminimalizowane.

Jak zadbac o treść na firmowym blogu

Troska o treść na firmowym blogu przejawia się również w dbałości o całościowy wygląd artykułu. Formatowanie tekstu nie jest trudne i czasochłonne, a może znacząco podnieść atrakcyjność wpisu blogowego. Pamiętajmy o stosowaniu akapitów, pogrubień, wypunktowań, jeśli to możliwe to także wykresów i tabelek. Artykuł można urozmaicić samodzielnie stworzoną grafiką bądź zdjęciem pobranym z banku zdjęć.

Tematyka wpisów blogowych

To oczywiste, że piszemy na tematy pokrewne z branżą, którą się zajmujemy. Staramy się, by treść publikowana na blogu dotyczyła aktualnych zagadnień. W każdej branży są jednak tematy wiecznie żywe i je również należy podejmować. Treść wiecznie żywa nigdy nie traci wartości, dlatego nawet po kilku latach od publikacji można na nią trafić w wyszukiwarce, a użytkownicy wciąż chętnie podejmują lekturę.

Na przeciwległym biegunie znajdują się treści, które szybko tracą aktualność. Nie oznacza to, że na firmowym blogu mamy od nich stronić. Przeciwnie, powinniśmy je publikować i odpowiednio często aktualizować. Roboty wyszukiwarek internetowych zauważają i doceniają takie działania. Poza tym, z punktu widzenia twórcy tekstów, wracanie do starych tematów jest jedną z metod radzenia sobie z brakiem weny twórczej.

W tym miejscu warto również wspomnieć o artykułach poradnikowych. Pamiętajmy, że treść na firmowym blogu ma być przede wszystkim przydatna. Nie piszemy dla samego pisania, ale po to, by zainteresować czytelnika, zaspokoić jego ciekawość, doradzić, pomóc w rozwiązaniu problemu. Treść zawsze tworzymy z myślą o użytkowniku.

Prowadzenie bloga firmowego

Treść na firmowym blogu wzbogacają sami użytkownicy

Pod warunkiem, że damy im taką możliwość. Czytelnicy bloga chętnie dodają komentarze pod artykułami, które wyjątkowo mocno ich zainteresowały, rozbawiły, zmusiły do rozważań, ale także zbulwersowały. Taka treść jest bardzo ważna dla blogera, ponieważ poznaje opinie swoich czytelników, prowadzi ciekawe dyskusje, ma szansę dowiedzieć się, co mógłby na stronie zmienić, jak ją ulepszyć.

Więcej na ten temat treści tworzonej przez użytkowników pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów, dlatego zapraszamy do jego lektury.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Nowy Sącz