Pozytywne opinie to wyższa sprzedaż – użytkownik twórcą treści na stronie


Właścicielom sklepów internetowych powinno zależeć na pozyskaniu pozytywnych komentarzy na temat prowadzonej przez nich działalności oraz oferowanych produktów. Dzięki opiniom użytkowników sprzedaż e-sklepu może znacząco wzrosnąć.

Niestety wciąż nie wszystkie e-sklepy zezwalają na tego rodzaju aktywność użytkowników. Niekiedy w obawie przed falą negatywnych komentarzy, innym razem z braku czasu na przeglądanie i moderowanie opinii. Część właścicieli sklepów internetowych nie zdaje sobie sprawy, że z kilku ważnych powodów użytkownik twórcą treści na stronie po prostu być powinien. Jakie to powody? Odpowiedź poniżej.

Użytkownik twórcą treści na stronie – co to oznacza w praktyce?

Na stronie sklepu użytkownik może pozostawić po sobie ślad w postaci komentarza czy recenzji, może również pójść o krok dalej i wykonać określone działania w mediach społecznościowych. Wygenerowane przez użytkowników treści należy umiejętnie wykorzystać w celach promocyjnych i nie tylko. Komentarze użytkowników pomogą zwiększyć widoczność strony w sieci, budować pozytywny wizerunek firmy, pozyskać zaufanie nowych klientów, a w efekcie zwiększyć sprzedaż. Dla właściciela e-sklepu są również ważnym źródłem wiedzy, ponieważ pokazują co użytkownikom rzeczywiście się podoba, a co być może należałoby zmienić.

Użytkownik twórcą treści - komentarze i recenzje

Jak treść tworzona przez użytkowników wpływa na kondycję firmy?

Komentarze są dodatkowym, wiarygodnym źródłem wiedzy o firmie i produktach

Nawet najlepszy opis produktu nie zachęca do zakupów tak, jak to robią pozytywne komentarze innych użytkowników. Stanowią nie tylko dodatkowe źródło wiedzy o produkcie ale też pewnego rodzaju reklamę. Im więcej komentarzy, oczywiście pozytywnych, tym większe zainteresowanie produktem. W tym miejscu warto zauważyć, że nie powinno się usuwać wszystkich negatywnych komentarzy ani pozostawiać ich bez odpowiedzi.

Dodatkowa treść nasycona słowami kluczowymi wpływa na pozycjonowanie

Im więcej dobrej jakości treści na stronie, tym lepiej. Jeżeli strona wygląda na wiarygodną, z dużym prawdopodobieństwem za taką właśnie zostanie uznana przez roboty wyszukiwarek. W opisie produktu z pewnością znajdują się słowa kluczowe, a w komentarzach pod produktem mogą być powtórzone, co pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie.

Więcej o optymalizacji stron produktowych przeczytasz tutaj.

Zakupy internetowe, komentarze po zakupach

Informacja zwrotna dla właściciela e-sklepu

Użytkownik twórcą treści na stronie – czy tylko treści tworzonej z myślą o innych użytkownikach? Otóż nie! Wygenerowana treść jest równie istotna dla osób prowadzących sklep i wdrażających nowe produkty. Dzięki niej wiadomo, co warto zmienić w ofercie, które rozwiązania ulepszyć, a z których całkowicie zrezygnować. Treść użytkowników pozwoli uniknąć większości błędów w przyszłości.

Oczywistym jest, że nie możemy pozwolić, aby na naszej stronie pojawiała się treść każdego rodzaju, ponieważ może to mieć fatalne konsekwencje. Wulgarne, obraźliwe, kłamliwe treści to jedno, a spam to drugie. Dlatego decydując się na wdrożenie strategii user-generated content, zawsze musimy trzymać rękę na pulsie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Bytom