Firma w Internecie – dodatek czy fundament istnienia na rynku?


Jeszcze miesiąc temu w Internecie wrzało za sprawą afery hostingowej w grupie Adweb, w wyniku której swoje strony straciło tysiące klientów. Mijają tygodnie i staje się oczywiste, że pierwsze przewidywania były prawdziwe – danych prawdopodobnie nie da się odzyskać. A straty można liczyć w setkach tysięcy.

Jakie wnioski może z tej afery wyciągnąć potencjalny klient agencji interaktywnej? Że warto dobrze sprawdzić, komu powierzamy naszą stronę? Że warto robić backupy na własną rękę? Oczywiście. Ale jest jeszcze jedna lekcja, którą powinniśmy wynieść – strona internetowa współcześnie, to nie tylko ładne dopełnienie. To często absolutny fundament biznesu.

Jeszcze niedawno posiadanie strony internetowej przez firmę było uważane za pewien dodatek. Strona miała grać rolę przede wszystkim wirtualnej wizytówki, zawierać najważniejsze informacje. Obecnie, w dobie content marketingu oraz dynamicznego rozwoju potencjału reklamowego mediów społecznościowych, strona internetowa staje się powoli fundamentem egzystencji firm na rynku. I właśnie afera hostingowa doskonale to pokazała – firmy, których strony zniknęły z wyszukiwarek, straty zaczęły odczuwać od razu. Być może wielu właścicieli dopiero wtedy zdało sobie sprawę, jak ważna jest obecność w świecie wirtualnym. Oczywiście przedsiębiorstwa w różnym stopniu polegają na Internecie – są branże, które swoją egzystencję opierają tylko i wyłącznie na sieci – takim przykładem są sklepy internetowe. W innych przypadkach strona służy do prezentowania usług, ułatwienia klientom kontaktu z firmą oraz po prostu – promocji danej marki, czy usługi.

Jest takie obiegowe powiedzenie „nie ma cię w Internecie – nie istniejesz” Można dziś do tego dodać: „nie istniejesz w Internecie (nawet przez kilka dni) – tracisz wielkie pieniądze”. Miejmy nadzieję, że firmy, które zaufały grupie Adweb, szybko odbudują swoje pozycje i zdołają na nowo przyciągnąć do siebie klientów. Oczywiście wielu właścicieli z ostrożnością podchodzić będzie do swoich strategii marketingowych w Internecie, jednak nie ma innego wyjścia – obecność w sieci jest podstawą w drodze do sukcesu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Opole