HummingBird i nowości w Chrome na urodziny Google

hummingbird

W ubiegły piątek najbardziej rozpoznawalnej wyszukiwarce stuknęło piętnaście lat. Z tej okazji Google wprowadziło kilka zmian, a także pokazało kilka ciekawostek.

Nowości pojawiły się w googlowej przeglądarce Chrome. Otwierając nową kartę pojawiały się ikonki aplikacji lub miniatury najczęściej odwiedzane przez użytkownika witryny (w zależności od ustawień Chrome). Teraz po otwarciu nowej karty pojawia się… wyszukiwarka. Bez konieczności wpisywania nazwy w polu adresu przeglądarki. Aplikacje zostały umieszczone pod małą, kolorową ikonką. Jeśli komuś te zmiany nie przypadły do gustu, może zawsze powrócić do dawnego wyglądu – wystarczy wejść w chrome://flags i odznaczyć Wyłącz w zakładce „włącz rozszerzony interfejs API wyszukiwania dynamicznego”.

Ważnym wydarzeniem było oficjalne ogłoszenie nowego algorytmu o nazwie HummingBird (Koliber), następcy Caffeine z 2010 roku. W praktyce działa on już od przeszło miesiąca i ma wpływ na charakter prawie wszystkich wyszukań. HummingBird ma wspomagać precyzyjne wyszukiwania długich i złożonych fraz.

A dla ciekawskich Google przygotował ikonografikę przedstawiającą najważniejsze zmiany w wyszukiwarce na przestrzeni piętnastu lat jej istnienia.

zmiany w wyszukiwarce google

źródło grafik: google, searchengineland.com

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Łęczyca