Ile kosztuje założenie profesjonalnej strony internetowej?

Inwestycja w rozwój firmy powinna przynosić korzyści w postaci nowych klientów, a co za tym idzie – wyższych dochodów. Ale aby tak się stało, o istnieniu firmy, o jej ofercie i poczynionych inwestycjach trzeba poinformować jak największą grupę klientów. Jak to zrobić? Za pomocą strony internetowej, która jest podstawą istnienia firmy w sieci. Ile kosztuje założenie profesjonalnej strony internetowej?

Profesjonalna strona internetowa – dlaczego warto?

W sieci internetowej można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. To tam szukamy firm, które realizują interesujące nas usługi. Jeśli firma chce zasłynąć w sieci, chce przyciągnąć nowych klientów, musi dać się znaleźć. Nie da się tego zrobić bez dobrze zaprojektowanej strony internetowej. Oczywiście działania marketingowe prowadzące do wypromowania strony i marki w sieci również mają tu ogromne znaczenie. Niestety, często nawet najlepsza reklama nie zachęci do pozostania w witrynie i skorzystania z usług firmy, jeśli strona firmowa jest:

  • przestarzała,
  • pozbawiona ciekawych treści,
  • nieatrakcyjna pod względem graficznym.

Budowa strony www powinna być jedną z pierwszych inwestycji poczynionych przez nową firmę, nawet jeśli jej działalność będzie prowadzona na lokalnym rynku. Profesjonalna strona internetowa jest potrzebna każdej solidnej firmie. To jej wizytówka, mająca duży wpływ na powodzenie biznesu.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego warto mieć stronę www, musimy odnieść się do pojęcia celów biznesowych. Budując stronę firmową, jesteśmy zmuszeni do ponownego przeanalizowania oferty i zweryfikowania sposobu prowadzenia biznesu. Profesjonalną witrynę internetową powinniśmy zbudować w taki sposób, by umiejętnie łączyła cele biznesowe z oczekiwaniami odwiedzających. Jeśli zostanie dopracowana pod kątem użyteczności, duża szansa, że przyciągnie wielu klientów.

Firmowa strona internetowa – korzyści

Profesjonalna strona www podnosi prestiż firmy, zwiększa jej wiarygodność, pomaga w budowaniu  relacji z klientami i nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych. Dopracowana witryna ułatwia kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy w sieci, co prowadzi do zwiększenia liczby odwiedzających, spośród których część zdecyduje się na skorzystanie z prezentowanej oferty.

Budowa profesjonalnej strony internetowej

Wykonana przez profesjonalistów strona www jest przygotowana do podejmowania działań promocyjnych w przyszłości. Oznacza to, że chcąc zainwestować w pozycjonowanie strony w Google albo płatne kampanie reklamowe, właściciel firmy nie będzie zmuszony do ponoszenia ponownych kosztów modernizacji witryny. Strona od razu zostanie przygotowana zgodnie ze wskazówkami dla webmasterów, co zwiększy jej widoczność w wyszukiwarce i poprawi skuteczność wyświetlanych reklam.

Profesjonalna strona www, czyli jaka?

Wiemy już, że prowadzenie profesjonalnej witryny internetowej jest dla firmy korzystne. Ale co konkretnie powinno znaleźć się na takiej stronie, by można było ją nazwać profesjonalną? Okazuje się, że chodzi o połączenie estetycznego wyglądu witryny ze sprawnym działaniem jej elementów, co wywołuje pozytywne odczucia użytkownika. W dalszej kolejności bardzo istotna jest treść, ale to pierwsze wrażenie decyduje, czy użytkownik pozostanie na stronie, czy przejdzie do kolejnej pozycji wyświetlonej przez wyszukiwarkę.

Profesjonalna strona internetowa musi być responsywna. To warunek konieczny, ponieważ dziś witryny internetowe przeglądamy na najróżniejszych urządzeniach – na każdym z nich powinny wyświetlać się w sposób prawidłowy. Strona firmowa musi być atrakcyjna wizualnie, zgodna z trendami, przejrzysta. Nie chodzi tu wyłącznie o kolorystykę, czcionkę i grafikę, ale również o układ strony i rozmieszczenie zakładek. Strona musi być intuicyjna i skuteczna, tak by użytkownik od wiedział, jak ma się po niej poruszać, w co kliknąć, by dotrzeć do interesujących go informacji.

Ile wynosi koszt strony internetowej?

Na pytanie o koszt strony internetowej nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Przekonamy się o tym, jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę frazę strona internetowa koszt albo strona internetowa cena. Ceny stron internetowych są mocno zróżnicowane i zależne od wielu czynników. Na pewno inną kwotę zapłacimy za stronę wykonaną na podstawie indywidualnego projektu, a inną za witrynę opartą na szablonie. Na koszt strony wpływa jej wielkość (liczba podstron), funkcjonalność (dodatkowe formularze, kalkulatory), a także rodzaj i jakość wykorzystanych materiałów (zdjęcia, treści). Kompetentna agencja jest w stanie przedstawić klientowi szacunkowy koszt budowy strony po wstępnym rozpoznaniu jego potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Jelenia Góra