Kolekcje na Facebooku – nowy format reklamowy

Kolekcje na Facebooku, czyli wprowadzony niedawno format reklamowy, dedykowany wyłącznie na urządzenia mobilne, ma ułatwiać użytkownikom smartfonów i tabletów podjęcie decyzji zakupowej. Systematycznie wzrasta liczba odwiedzających sklepy internetowe za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jednakże finalizacja transakcji zazwyczaj następuje na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Kolekcje mają zmienić ten stan rzeczy.

Co wyróżnia Kolekcje na Facebooku?

Nowy format reklamowy pozwala na jednoczesną prezentację produktu za pomocą video i zdjęć. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik może dokładniej obejrzeć interesujący go przedmiot, co w przypadku urządzeń mobilnych było dotychczas utrudnione. Video, mniej więcej oddające rzeczywisty wygląd produktu, wyświetlane jest w górnej części ekranu, a poniżej znajdują się cztery miniatury, prezentujące różne ujęcia przedmiotu. Po otwarciu reklamy, odbiorcy mogą obejrzeć nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt produktów (kliknięcie w reklamę powoduje przeładowanie do zakładki na Facebooku). Z kolei kliknięcie w pożądany przedmiot przekieruje do strony umożliwiającej jego zakup.

Zakupy za pośrednictwem urządzeń mobilnych

Czy Kolekcje na Facebooku znacząco wpłyną na ilość transakcji finalizowanych za pośrednictwem smartfonów i tabletów?

Kolekcje na Facebooku ułatwiają dokonywanie zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych, ponieważ dokładnie prezentują produkt, płynnie działają, a ponadto przenoszą bezpośrednio na stronę, na której można złożyć zamówienie. Kolekcje zapewniają wygodę użytkowania, ponieważ dzięki nim skraca się droga, prowadząca do strony produktu oraz czas dokonywania zakupów. Twórcy nowego formatu reklamowego mają nadzieję, że zwiększy on ilość transakcji finalizowanych za pośrednictwem smartfonów i tabletów.

Nowy format reklamowy zostanie udostępniony mobilnym użytkownikom z całego świata

Testy nowego formatu reklamowego wypadły bardzo dobrze, co pozwala wnioskować, iż wkrótce Kolekcje zostaną udostępnione mobilnym użytkownikom Facebooka z całego świata. We wspomnianych testach brały udział marki Adidas oraz Tommy Hilfiger. Adidas, czyli producent odzieży sportowej, wykorzystał Kolekcje na Facebooku do zwiększenia sprzedaży bluz Z.N.E Road Trip i produktów komplementarnych – wydatki na reklamę bardzo szybko się zwróciły (pięciokrotnie). Z kolei popularna, amerykańska marka modowa Tommy Hilfiger wykorzystała Kolekcje do promocji jesiennej kolekcji. Podobnie jak w przypadku marki Adidas, wydatki na reklamę szybko się zwróciły.

Do czego warto wykorzystać Kolekcje na Facebooku?

Kolekcje pomogą dokładnie zaprezentować promowany produkt. W udostępnianym video warto o nim opowiedzieć, używając do tego języka korzyści. Warto zadbać także o dokładną prezentację, pamiętając przy tym, że film, zdecydowanie lepiej niż zdjęcie, oddaje rzeczywisty wygląd danej rzeczy. Kolekcje na Facebooku są godnym uwagi formatem reklamowym. Nie tylko zachęcają do zakupu i ułatwiają podjęcie decyzji zakupowej oraz finalizację całej transakcji, ale też są świetną metodą promocji marki i szerzenia wiedzy o oferowanych produktach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Katowice