Jak ustawić video w tle na Facebooku?


Jakiś czas temu Facebook umożliwił zamianę tradycyjnego zdjęcia w tle na ruchomy obraz. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak to zrobić. Poniżej krótka instrukcja.

Artykuł na temat kolejnej nowości na popularnym Facebooku pojawił się na blogu jakiś czas temu (zobacz tutaj). Chodziło o możliwość dodania materiału video zamiast zdjęcia w tle, stanowiącego niejako, tuż obok zdjęcia profilowego, wizytówkę firmy w social mediach. Film wydaje się być atrakcyjniejszą formą prezentacji treści, aniżeli grafika, nawet jeśli jest to zaledwie niespełna minutowe video. Poprzedni artykuł na temat video w tle na Facebooku informował, że nowe rozwiązanie jest w fazie testów. Obecnie spora grupa użytkowników może już zamieniać swoje zdjęcia na materiał filmowy. Tylko jak to zrobić?

Facebook - lubię to

Kto może dodać video w tle na Facebooku?

Wciąż nie mogą tego zrobić wszyscy użytkownicy serwisu społecznościowego. Rozwiązanie jest stopniowo wdrażane i zapewne wkrótce zostanie przekazane do użytku masowego. Tymczasem video mogą dodać te osoby, którym w lewym górnym rogu grafiki w tle (przycisk Zmień zdjęcie w tle) na przemian pokazują się ikonki aparatu fotograficznego i kamery. Jeśli ikonki kamery nie ma, oznacza to, że użytkownik nie ma jeszcze możliwości dodania video w tle.

Jak ustawić video w tle na Facebooku?

Kliknięcie we wspomniany wyżej przycisk pozwala na wybranie źródła filmu. Materiał video może stanowić jeden z opublikowanych wcześniej filmów (można go wybrać z biblioteki) bądź całkiem nowa treść. Czy można dodać film każdego rodzaju? Okazuje się, że nie. Video w tle na Facebooku musi spełniać określone parametry.

Video w tle na Facebooku - parametry filmu

Jakie wymagania musi spełniać materiał video?

Film nie może być krótszy niż 20 sekund, ani też dłuższy niż 1,5 minuty. Facebook rekomenduje filmy o wymiarach od 820×312 do 820×462 pikseli. Wgranie filmu niespełniającego tych wymagań nie jest możliwe. Każdorazowa próba zakończy się niepowodzeniem i wyświetleniem komunikatu ze wskazówkami na przyszłość.

Film został wgrany – co dalej?

Kliknięcie w przycisk Prześlij zdjęcie/film spowoduje załadowanie materiału video. Możliwe jest ustawienie jego pozycji, czyli przeciągnięcie w dowolnym kierunku w ramce. W przypadku dodawania zdjęcia również jest taka możliwość. Po ustawieniu filmu w odpowiednim miejscu możemy kliknąć Dalej. W panelu możliwe jest skonfigurowanie filmu, czyli m.in. ustawienie zapętleń czy wybór miniaturki. Po zakończeniu konfiguracji należy kliknąć Opublikuj. Film będzie się wyświetlał wyciszony, ale użytkownik może w każdej chwili włączyć dźwięk.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Nowy Sącz