Reklama w YouTube – pokaż swoją firmę

youtubeO tym, jak ogromną popularnością wśród użytkowników cieszy się serwis YouTube, nie trzeba chyba nikogo obecnie przekonywać. Mimo to, serwis ten jest wciąż bardzo rzadko używany jako dodatkowy element reklamy i promocji firm w internecie. Niesłusznie, bo YouTube może być bardzo dobrym miejscem na reklamę, a także jest bardzo pomocny w budowaniu wizerunku marki i zdobywaniu zaufania klienta.

Nie chodzi tu o samo umieszczanie reklamy przed filmami czy reklamy sponsorowane, tylko o stworzenie oficjalnego kanału w serwisie i zamieszczenie w nim krótkiej prezentacji firmy. Stworzenie kanału YouTube jest banalnie proste – wystarczy posiadać dowolne konto Google (Gmail, Google+). Samo stworzenie filmu jest zdecydowanie bardziej wymagającym zajęciem.

Pierwszym krokiem będzie precyzyjne zdefiniowanie profilu naszego klienta pamiętając, że nie ma produktu dla każdego. W inny sposób pokazuje się produkty, których konsumentami będzie młodzież, inaczej przedstawimy produkt skierowany do kobiet w przedziale wiekowym 30-45 lat. Układając scenariusz naszego filmu pod kątem naszego klienta zwiększamy prawdopodobieństwo, że będzie on dla niego wartościowym materiałem. A każda firma, niezależnie od profilu prowadzonej działalności, ma ciekawą historię do opowiedzenia.

Wideo promocyjne powinno przedstawiać w krótki i ciekawy sposób działalność firmy – proces produkcji, tworzenia czy działania, może również przedstawiać historię firmy lub mieć charakter instruktażowy. Ważne jest, aby film był ciekawie zrealizowany i przykuł uwagę widza na kilka minut. Pamiętaj także o podkreśleniu tego, co wyróżnia Twoją firmę na tle pozostałych. Nie zapomnij także o zakończeniu filmu – konkretnym zawołaniu do działania – zadzwoń do nas/napisz do nas/skontaktuj się z nami.

Gotowy materiał filmowy w bardzo prosty sposób możemy edytować (w tym także dodać napisy, podkład muzyczny, proste efekty) zaraz po przesłaniu materiału w YouTube Editor

Na koniec – spraw, by Twój klient mógł z łatwością odnaleźć Twoją firmę – publikując film, nadaj mu odpowiedni tytuł, opis, tagi i przypisz do odpowiedniej kategorii. Nie zapomnij także dodać bezpośredni link do Twojej strony!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Szczecin