Meta tags – dlaczego Google obcina mi meta title?

O tym, jak ważne są „metki”, wie każdy początkujący seowiec. To podstawa on site seo i jeden z elementów kodu strony, który ma spore znaczenie dla wyszukiwarek. Meta title zawiera tytuł strony, który jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania, a meta description to krótki opis, który wyświetla się pod nim.

Utarło się, że tytuł powinien zawierać się w 10-70 znaków ze spacją. Jednak w praktyce okazuje się, że pomimo dostosowania się do tej reguły, tytuł strony nie jest wyświetlany w całości w wynikach.

znaczniki meta na stronie

O co więc chodzi? Jak i czy tytuł strony będzie wyświetlany w wynikach wyszukiwania zależy tak na prawdę nie od ilości znaków, które zastosujemy tylko od ich szerokości. Google wyświetla tytuły, które mieszczą się w przedziale 512 px szerokości. Zatem możemy założyć, że nasz tytuł może mieć więcej, niż ustawowe 70 znaków, jeśli użyjemy w nim wąskich liter; i analogicznie – tytuł będzie przycięty, jeśli będzie zbudowany z szerokich liter z dużym światłem. Widać to gołym okiem na prostym przykładzie:

llllllllll

mmmmmmmmmm

 

dziesięć znaków to nie zawsze to samo:)

Nie ma zatem złego środka, który określałby ramy długości meta title. Ale warto trzymać się kilku zasad, które na pewno nam pomogą:

  •  staraj się zawrzeć w tytule strony słowo kluczowe
  • pamiętaj, meta title i meta description piszemy dla ludzi – mają dobrze określać zawartość strony. W żadnym wypadku nie mogą być to ciągi słów kluczowych, w przeciwnym razie istnieje spore ryzyko, że Twoja strona zostanie potraktowana jako spam.
  • staraj się zawrzeć słowo kluczowe w pierwszych 8 słowach meta title
  • pamiętaj, aby każda strona Twojego serwisu posiadała unikalny tytuł

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Gdańsk