Na czym polega nowa usługa PayU Płacę później?


Internauci chwalą sobie możliwość błyskawicznego opłacania rachunków i dokonywania zapłaty za zakupy w sklepie internetowym. Szybki przelew można wykonać dzięki serwisom płatności, takim jak PayU czy Przelewy24.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których wykonanie ekspresowego przelewu nie jest możliwe, gdyż użytkownik nie ma na koncie bankowym potrzebnej kwoty. Serwis PayU wprowadził ostatnio nową usługę, będącą odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Usługa PayU Płacę później umożliwia dokonanie płatności mimo braku wystarczających środków na koncie.

Szybki przelew ulubioną formą płatności

Szybki przelew, jak sama nazwa wskazuje, znacznie skraca czas trwania transakcji zawieranej drogą elektroniczną. Klient e-sklepu może dokonać płatności natychmiast, bez konieczności wyszukiwania strony banku i ręcznego wypełniania pól, a sprzedający równie szybko otrzymuje informację o zakończeniu transakcji, dzięki czemu od razu może przystąpić do kompletowania zamówienia.

Kolejną po szybkim przelewie popularną formą płatności jest płatność przy odbiorze. Przesyłka pobraniowa ma tę zaletę, że klient nie musi od razu dokonywać przelewu. Czasem z pewnych względów nie chce tego robić, a innym razem nie dysponuje odpowiednią kwotą. Wówczas ma nieco więcej czasu na zebranie właściwiej sumy pieniędzy, a zamówienie i tak trafia w jego ręce.

Nowa usługa PayU Płacę później

PayU Płacę później łączy zalety szybkiego przelewu i płatności za pobraniem

Dzięki nowej usłudze PayU, klient będzie mógł skorzystać z szybkiego przelewu, podczas gdy rzeczywistej płatności dokona w późniejszym terminie, już po odbiorze zakupionego towaru. Nie tyle będzie mógł, co już może, choć póki co na wdrożenie nowego rozwiązania zdecydowało się kilkunastu sprzedawców. Sądzimy jednak, że wkrótce ich grono znacznie się powiększy.

Na stronach wymienionych tu sprzedawców jako jedna z form płatności została wymieniona usługa PayU Płacę później. Klient, który decyduje się dokonać płatności tą drogą, podaje swoje dane i tym samym zawiera umowę pożyczki. Pożyczkę musi zaakceptować partner finansowy PayU, którym jest Kreditech, czyli innowacyjna firma z branży Fintech, założona w 2012 w Niemczech. Z PayU współpracuje pod marką Monedo. PayU utrzymuje, że akceptacja pożyczki następuje szybko, sprzedający otrzymuje informację o zakończeniu transakcji, zaś kupujący o jej prawidłowym przebiegu.

Warto zauważyć, że klient może skorzystać z usługi, gdy składa zamówienie o wartości od 100 do 2000 zł.

Klient na spłacenie pożyczki ma 30 dni. Jeśli zmieści się w tym terminie, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Po przekroczeniu terminu pożyczka automatycznie zostaje rozłożona na 6 rat. Okres spłaty można skrócić do 3 miesięcy. Przekroczenie terminu wiąże się również z naliczeniem dodatkowych opłat.

Jak PayU Płacę później wpłynie na kondycję sklepów internetowych?

Brak konieczności natychmiastowego płacenia za towar może spowodować, że klient zdecyduje się na zamówienie większej ilości produktów. Ma bowiem czas na zebranie odpowiedniej kwoty i przelanie całej sumy w dogodnym terminie. Nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów – pod warunkiem, że spłaci pożyczkę w ciągu 30 dni. Sprzedawca wdrażając nową usługę może zatem liczyć, że wartość pojedynczego koszyka wzrośnie. Jednocześnie nie musi się obawiać o bezpieczeństwo transakcji, gdyż pieniądze pochodzące z pożyczki otrzymuje natychmiast.

Oczywiście klient, który dokona płatności tą metodą może dokonać zwrotu towaru. W takiej sytuacji sklep zwraca pożyczkodawcy pieniądze, zaś kupujący zobowiązany jest do odesłania zakupionych przedmiotów w terminie zgodnym z zapisami regulaminu e-sklepu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Olsztyn