Dlaczego tak ważne jest, aby nasza strona była porządnie zrobiona?

dlaczego storna internetowa jest tak ważnaPosiadanie strony internetowej to jeszcze nie wszystko. Nawet, jeżeli strona na pierwszy rzut oka prezentuje się wspaniale pod względem estetycznym a zawiera błędy techniczne – dla internetowych wyszukiwarek strona będzie bezużyteczne i jeżeli nie zostanie natychmiast zoptymalizowana – nie nadaje się do pozycjonowania.

Co to znaczy „dobra strona internetowa”?

Google wprowadza coraz to nowe algorytmy, które mają za zadanie wyłapać z internetu te strony, które niczego nowego do niego nie wnoszą a jedynie go zaśmiecają. Toteż niezoptymalizowana strona nie będzie miała szans na uzyskanie wysokiego wyniku w procesie wyszukiwania, a nawet może zostać zablokowana. Do najczęstszych błędów, jakie są popełniane w trakcie budowania strony internetowej jest brak tytułów i opisów do podstron. Jeżeli opisy i tytuły się powtarzają boty wyszukiwarki także traktują takie opisy, jakby w ogóle ich nie było. Opisy i tytuły są naprawdę bardzo ważne i należy zwracać szczególną uwagę, aby były unikatowe.

Przekierowania WWW – co to takiego?

Kolejnym błędem jest brak przekierowania www. Polega on na tym, że strona poprzez brak owego przekierowania funkcjonuje w internecie jako dwie bliźniacze strony, co jest bardzo źle widziane przez wyszukiwarkę. Odnieśmy się do przykładu: wpisując adres strony z www na przykład www.computer.com, a następnie wpisując go bez www czyli computer.com – przed adresem powinno się pojawić automatycznie www. Znaczy to, że strona taka posiada przekierowanie. W przeciwnym razie mamy do czynienia z efektem „double content”, czyli duplikatem treści i witryna taka nie ma szans na znalezienie się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google.

Kolejnym błędem jest brak opisów alt dla zdjęć i grafik na stronie. Brak opisu skutkuje tym, że zdjęcia nie są widoczne przez boty wyszukiwarki, natomiast prawidłowo opisane zdjęcia na stronie bardzo podnoszą jej wartość w oczach wyszukiwarki.

Oczywiście, to nie wszystkie atrybuty strony, na które należy zwracać uwagę przed pozycjonowaniem strony. W sieci znajdziecie wiele darmowych programów do sprawdzenia jakości swojej strony on line (o jednym z nich już kiedyś pisaliśmy – Seoptimer).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: pozycjonowanie Olsztyn

 

Grafika – tiramisustudio