Reklamy w wyszukiwarce. O nowościach w Google AdWords


Prowadzenie kampanii Google AdWords pozostaje, tuż obok tworzenia stron www i pozycjonowania, najpopularniejszą usługą, spośród świadczonych przez agencje SEO.

Google regularnie udoskonala swój produkt, szczególnie skupiając się na reklamach tekstowych, wyświetlanych bezpośrednio w oknie wyszukiwarki. Reklamy w wyszukiwarce to szybki sposób na to, by link prowadzący do witryny pojawił się w czołowych wynikach wyszukiwania. Z możliwości tej korzysta wielu właścicieli internetowych biznesów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Google po raz kolejny poprawia widoczność płatnych linków w SERPach. Niedawno wprowadzona zmiana dotyczyła m.in. budowy reklam tekstowych, a konkretnie ich struktury (nagłówek, opis) i objętości. Obecnie Google testuje kolejne rozwiązanie.

Reklamy w wyszukiwarce - poszukiwanie trafnego rozwiązania

Reklamy w wyszukiwarce Google – wygląd po zmianach

Stare reklamy tekstowe zostały wyłączone w lutym b.r. Obecnie nie można ich dodawać ani edytować. Gigant z Mountain View pozwala na dodawanie reklam jedynie w formacie rozszerzonym.

Struktura i długość reklam tekstowych

Zmiany wprowadzone pod koniec ubiegłego roku były jednymi z największych w całej historii Google AdWords. Wcześniej reklamy tekstowe składały się z nagłówka, który liczył 25 znaków oraz dwóch wersów opisu. Objętość linijek tekstu pod opisem nie mogła przekroczyć dla każdej z nich 35 znaków. Po zmianach to nagłówek liczy dwa wersy, zaś opis znajduje się w jednej linii. Jeśli chodzi o objętość nagłówka, każda linijka może zawierać aż 30 znaków. Opis pod nagłówkiem to z kolei 80 znaków czyli o ponad 1/3 więcej niż dotychczas. Oprócz tego twórca reklamy może wykorzystać dwa razy po 15 znaków w wyświetlanym adresie URL.

Reklamy w wyszukiwarce mobilnej

Brak konieczności tworzenia dwóch różnych wersji reklamy tekstowej, w przypadku, gdy miała być wyświetlana zarówno na desktopach, jak i urządzeniach mobilnych, to kolejna nowość w Google AdWords. Obecnie stosowane reklamy w formacie rozszerzonym zostały zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Prezentują się równie dobrze na ekranach różnej wielkości i rozdzielczości.

Rozszerzenia reklam – wiadomości tekstowe

Rozszerzenia reklam mają uatrakcyjnić przekaz tekstowy, poprawić jego widoczność i wpłynąć na wzrost klikalności. Istnieje kilka rodzajów rozszerzeń – każdy spełnia inną funkcję. Jednym z najnowszych rozwiązań jest możliwość przesłania wiadomości tekstowej z poziomu reklamy. Klient zainteresowany treścią przekazu reklamowego, może szybko skontaktować się z reklamodawcą, wysyłając do niego bezpłatną wiadomość tekstową.

Reklamy w wyszukiwarce - analiza skuteczności

Rozszerzone reklamy tekstowe – testowane rozwiązania

Od wprowadzenia opisanych funkcjonalności nie minęło wiele czasu a Google testuje kolejne rozwiązanie. Okazuje się, że reklamy w wyszukiwarce mogą być znacznie, bo niemal dwukrotnie dłuższe niż obecnie. Maksymalnie 80 znaków – taka będzie dopuszczalna objętość dodatkowego tekstu, wyświetlanego pod opisem reklamy. Testy wskazują, że tekst ten pojawi się wówczas, gdy według prognoz AdWords będzie mógł pozytywnie wpłynąć na skuteczność danej reklamy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Gliwice