Prowadzenie profilu firmowego w social mediach wiąże się z koniecznością podejmowania określonych działań. Jeżeli posty nie będą pojawiały się regularnie, a ich zawartość i forma pozostawią wiele do życzenia, nie przyniosą oczekiwanych efektów. Ciekawym sposobem na urozmaicenie treści publikowanych w social mediach są transmisje na żywo na Facebooku.
Transmisja na żywo dostępna jest zarówno dla internautów korzystających z komputera czy laptopa, jak i urządzenia mobilnego
Transmisje na żywo na Facebooku to świetny sposób na skracanie dystansu pomiędzy firmą a potencjalnym klientem. Dzięki temu możliwe jest zbudowanie trwałych relacji. Niektóre, najnowsze informacje o firmie, aktualnych wydarzeniach w branży czy trwających promocjach, warto przedstawić w formie wideo. Wideo na żywo świetnie sprawdza się także w przypadku filmów poradnikowych oraz relacji ze spotkań biznesowych.
Prowadzenie transmisji na żywo nie jest trudne. Treść można nadawać zarówno z urządzenia mobilnego, jak i laptopa czy wyposażonego w kamerkę komputera stacjonarnego. Użytkownicy prywatni chętnie korzystają ze smartfonów, natomiast w przypadku kont firmowych, lepiej sprawdza się komputer czy laptop. Wówczas obraz jest stabilny a cały film wygląda profesjonalnie. Odbiorcy nie rozprasza „skaczący” obraz i może skupić się na poruszanych podczas transmisji zagadnieniach.
Jak należy się przygotować do prowadzenia transmisji na żywo?
Informacja o wydarzeniu
Nadawca materiału wideo zwykle wcześniej wie, kiedy będzie prowadził transmisję na żywo. Warto przygotować widzów do tego wydarzenia i znacznie wcześniej poinformować ich o dacie i godzinie nadawania transmisji. Zwykle wystarcza krótki post, zapraszający do udziału w wydarzeniu, choć Facebook umożliwia stworzenie specjalnej zapowiedzi.
Kwestie techniczne
Transmisje na żywo na Facebooku muszą być dobrze przygotowane. Jeżeli używamy dodatkowego sprzętu (kamera, mikrofon) warto upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. W tle za nadawcą treści nie powinny znajdować się elementy rozpraszające widza bądź takie, których pokazać po prostu nie wypada. Dobrym pomysłem jest natomiast umieszczenie w kadrze materiałów reklamowych – kubka z logo firmy, kalendarza firmowego, itd. Koniecznie należy zadbać o dobre oświetlenie. Kolejną kwestią techniczną jest przygotowanie scenariusza. To, że prowadzimy transmisję w czasie rzeczywistym, nie znaczy, iż musimy to robić zupełnie spontanicznie. Dobry scenariusz to podstawa. Dzięki niemu nadawca omówi po kolei wszystkie ważne kwestie i nie będzie się powtarzać.
Pozytywne nastawienie, spontaniczność
Przygotowany scenariusz to podstawa, niemniej jednak, jeżeli w trakcie transmisji nadawca przypomni sobie coś ważnego, bądź nasunie mu się ciekawa anegdota, warto ją opowiedzieć. Spontaniczność, pozytywne nastawienie, uśmiech – te cechy zawsze przyciągały widzów. Transmisje na żywo na Facebooku będą cieszyły się popularnością, jeśli ich nadawca wzbudzi sympatię. Nie należy bać się drobnych pomyłek, szczególnie przejęzyczeń. Jeśli nie są to rażące błędy merytoryczne, widzowie z pewnością je wybaczą.
Transmisje na żywo na Facebooku – a co po ich zakończeniu?
Po zakończeniu transmisji warto edytować opis filmu i wstawić link, prowadzący do strony, na której odbiorca znajdzie więcej informacji na temat omawianego zagadnienia. Transmisje na żywo na Facebooku, czyli już nagrane filmy, nie przepadają. Można je pobrać i wykorzystać w innych portalach społecznościowych, na firmowym blogu czy opublikować na YouTube. Dzięki takim działaniom zwiększy się liczba odbiorców a świadomość marki wzrośnie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: SEO Chorzów